W jaki sposób określić owulację?

Witam, mam nieregularne okresy i ciężko jest mi określić dni płodne a co dopiero dzień owulacji. Moje ostatnie miesiączki to: 09.X-12.X.2010; 07.XI-11.XI.2010; 11.XII-14.XII.2010 i 14.01-18.01.2011r. Kiedy więc mam owulację w lutym? Staramy się o dzidzię i słabo nam wychodzi. Zaczęłam stosować testy owulacyjne, ale czasami nie pojawia się w ogóle druga kreska. Czy to oznacza, że wtedy nie mam owulacji? Czy jeśli pojawia się miesiączka to znak że było jajeczkowanie? Dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę obserwować śluz. Płodny to taki, który przypomina surowe białko jaja (rozciągliwy, śliski, przezroczysty). Krwawienie nie jest dowodem jajeczkowania. W celu potwierdzenia owulacji warto prowadzić pełną obserwację cyklu wg zasad metody objawowo-termicznej. Określenie dnia owulacji nie jest potrzebne. Wystarczy współżycie w dniach największej płodności.

Proszę pamiętać, że zdrowej, płodnej parze starania o dziecko mogą zająć nawet kilkanaście miesięcy.