W jaki sposób polepszyć wygląd i stan zniszczonych paznokci u rąk?

Witam. Mój wiek to 23 lata. Mam bardzo zniszczone paznokcie u rąk, to prawdopodobnie przez detergenty, których używam w pracy np, benzyna ekstrakcyjna, konserwacja, silikon itp. Moje pytanie brzmi w jaki sposób mógłbym polepszyć ich wygląd i stan. ?Nie wyglądają one zbyt estetycznie. Kontakt z tymi detergentami jest w mojej pracy niezbędny. Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam

Może Pan wzmocnić paznokcie stosując preparaty skrzypu polnego.
Jednak wpływ silnych środków chemicznych trudno będzie zneutralizować.
Jeżeli i skóra dłoni jest zniszczona - proponowałabym zabiegi mezoterapii dłoni wyk. przez lekarzy medycyny estetycznej.
Istotne oczywiście jest to, aby prace z substancjami szkodliwymi wykonywał Pan w odpowiednich rękawicach ochronnych