W jaki sposób poradzić sobie z opuchlizną po operacji przepukliny?

Dzień dobry Jestem sześć tygodni po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej z użyciem siatki.Do dnia dzisiejszego utrzymuje się opuchlizna , ból wokół cięcia oraz jąder i członka. Byłem u chirurga przeprowadzającego zabieg i powiedział ,że takie objawy mogą się utrzymywać do trzech miesięcy , Ból nie występuje tylko wtedy jak leżę na lewym boku. Z powodu sztucznej zastawki aortalnej biorę Sintrom Proszę o poradę, jak można sobie ulżyć z w/w dolegliwościami, czy mimo bólu mam spacero

Witam , trudno jest mi udzielić porady na odległość , nie znając stanu wyjściowego,przebiegu operacji,jej zakresu oraz wyniku końcowego,jak również przebiegu pooperacyjnego!!! Proszę koniecznie zgłosić się do operatora!!! z.żurawski