W jaki sposób przeprowadza się gastroskopię?

Jak dzisiaj wygląda gastroskopia? Czy badanie to jest mniej inwazyjne niż kiedyś? Czy przeprowadza się je przy znieczuleniu?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie jest tak samo inwazyjne jak kiedyś. Nadal polega na wprowadzeniu gastroskopu przez przełyk do żołądka i dwunastnicy. Czy badanie wykonywane jest w znieczuleniu zależy od ośrodka. Można je wykonać w znieczuleniu lub bez.