W jaki sposób sprawdzić czy jestem ojcem dziecka?

witam pana jak można sprawdzić czyje to jest dziecko jak dziewczyna jest w ciązy ? i czy to jest niebezpieczne ? bardzo prosze o szybką odpowiedż i ile to kosztuje

Aleksander Ropielewski

Jest to bezpieczne i jeżeli badanie takie wykonuje Pan na własne życzenie (bez decyzji sądu) to jest to koszt ok 700 PLN, a do badania potrzebny jest wymaz ze śluzówki dziecka i Pana. W przypadku badania na rzecz sądu koszt jest około 1000 PLN większy, a do badania potrzebne są próbki od dziecka, domniemanego ojca i matki (również wymaz z wewnętrznej strony policzka). Możliwe jest również ustalenie ojcostwa na podstawie włosów z cebulkami, nasienia, krwi szczoteczki do zębów wydzieliny z nosa lub patyczków do czyszczenia uszu z woskowiną. Jest to procedura bezpieczna.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Możliwość jest tylko jedna, tj. wykonanie badań genetycznych po urodzeniu dziecka. Badanie takie kosztuje około 1000 zł.