Wiarygodność testu na ojcostwo

Witam,moj chlopak zarzadal badan dna w sadzie,zgodzilam sie.Do badania pobrano wymaz sliny z policzka.niedawno przyszedl wynik badan i bylam w szoku!stwierdono ze wykluczone jest bologiczne ojcostwo domniemalnego ojca.wystepujaca niezgodnosc framentow w zakresie,co najmniej osmiu z pietnastu badanych ukladow genotypow dziecka i domniemanego ojca.czyli wynik jest w 100% negatywny?jaka jest wiarygodnosc testu?moze zaszla pomylka?czy mogle zlecic kolejne badania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wykonywane na zlecenie sądu testy mają niemal stuprocentową wiarygodność. Oczywiście ma Pani prawo do zakwestionowania wyniku badania oraz powtórzenia testu.