Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób pobrania próbek do przeprowadzenia testu na ojcostwo

Witam. Przeprowadziłam test na ojcostwo. Próbki pobrałam sama, wymazówkami z policzka. Czy jest możliwe że jeśli źle pobrałam próbkę i na wymazówce znajduje się tylko ślina, bądź odstęp od jedzenia do pobrania próbki był za krótki, to czy to może to wpłynąć na zły wynik, na tyle że wykluczy domniemane ojcostwo? Cze też sama ślina wystarczy do przeprowadzenia badania?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wyglądają badania DNA dotyczące ojcostwa?

Ustalanie ojcostwa jest możliwe dzięki badaniom DNA. Są one jednak skomplikowane, dlatego ich interpretacją bardzo często zajmuje się medycyna sądowa. O badaniach umożliwiających wykluczenie bądź potwierdzenie ojcostwa opowiada dr n. med. Artur Barczyk - genetyk kliniczny.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Teoretycznie jako materiał do badania wystarczy odrobina jakiejkolwiek wydzieliny, więc ślina też powinna wystarczyć.

0

Wystarczy. Nie powinno być problemów. Zresztą proszę czekać na wynik. Jak nie wyjdzie, niech Pani pobierze jeszcze raz materiał (bez dodatkowych kosztów).

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy