W jaki sposób wrócić do stosowania leku antydepresyjnego SSRI?

Witam. Mam problem dotyczący brania leku antydepresyjnego SSRI (paroksetyna dokładniej lek Rexetin). Problem polega na tym ,że brałem go rok i postanowiłem odstawić,ale trochę zle to zrobiłem bo byłem już na 1/2 tabletki i zamiast jeszcze odczekać z tydzień z dnia na dzień odatawiłem. Czuje się fatalnie nie mogę spać,nic mi się nie chce, nie mogę się skupić ledwo się motywuje żeby iść do łazienki itp (typowe objawy odstawienne czyli wróciła depresja). Teraz pytanie: chce wrócić do tego loku bo faktycznie pomagał muszę jechać stopniowo jak 1raz na antydepresancie od połówki np przez tydzień i za tydzień cała tabletka? bo słyszałem, że jak ktoś już kiedyś brał ssri to nie trzeba tak wprowadzać..

Witam,
Jeżeli dobrze Pan tolerował lek, nie miał działań niepożądanych, to rzeczywiście można od razu przyjmować 20 mg rano. jeżeli jednak były początkowe dolegliwości, to można zwiększać dawkę stopniowo.
Pozdrawiam.