W jaki sposób wykonać test BHCG?

Witam nie dostałam okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych byłam u ginekologa i coś zauważył nie wiedział czy ciąża czy coś innego po dwóch tygodniach od odstawienia zrobiłam test krwi beta hcg który nie wykazał ciąży w związku z tym pytanie czy test był wykonany prawidłowo bo gdzieś czytałam że test trzeba zrobić w dniu okresu tylko że po tabletkach nie wiadomo kiedy dokładnie będzie okres proszę o odp

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Aby test był wiarygodny, należy go wykonać min. 8-12 dni od możliwego poczęcia.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Katarzyna Szymczak

Test był wykonany prawidłowo, jednak dla pewności może Pani powtórzyć badanie lub udać się do ginekologa.
Pozdrawiam