W jaki sposób wzmocnić szkliwo?

Witam! Mam wrażliwe zęby, które w ostatnim czasie na końcach i po bokach zrobiły się przeźroczyste (był to proces bardzo szybki). Podejrzewam, że to przez zbyt intensywne szczotkowanie. Chciałabym wzmocnić szkliwo -jaka pasta będzie najodpowiedniejsza? Czytałam o Biorepair oraz sensodyne odbudowa i ochrona. Czy te pasty mogą mi zaszkodzić? Dodam, że rano myję pastą na zęby wrażliwe, wieczorem elmexem.

Pasty których Pani używa są bardzo dobre. Dodatkowo można wzmocnić zęby preparatami zawierającymi "płynne szkliwo" jak np Tooth Mousse. Proszę udać się na konsultację do stomatologa który w powiększeniu dokładnie oceni Pani szkliwo.

Witam. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby zakup zestawu Apacare zawierającym nanohydroksyapatyt zwany "płynnym szkliwem". W skład zestawu wchodzą:

1. APACARE Toothpaste 75ml - remineralizująca pasta do zębów zawierająca 1% medycznego nanohydroksyapatytu i fluorek sodu. Przeznaczona do codziennej pielęgnacji.

2. APACARE & Repair Gel 30ml - remineralizujący żel do intensywnej pielęgnacji zębów zawierający 10% medycznego nanohydroksyapatytu. Nie zawiera fluoru. Naprawia i wygładza szkliwo, rozjaśnia i zwiększa połysk, zmniejsza wrażliwość zębów.

3. Apacare Liquid 200ml - płukanka zawierająca nanohydroksyapatyt, który długotrwale zabezpiecza powierzchnię szkliwa i przyzębie przed bakteriami. Nie zawiera fluoru. W czasie płukania powstającą warstwę ochronną natychmiast wyczuwa się językiem.

4. Apacare Professional Home 20ml - pasta polerująca do przebarwionych zębów zawierająca 3% medycznego nanohydroksyapatytu. Pastę Professional Home stosuje się 1 lub 2 razy w tygodniu zamiast pasty ApaCare Toothpaste.
Zamiast szczoteczki manualnej w Pani przypadku lepiej sprawdziłaby się szczoteczka elektryczna. Pozdrawiam Krystyna Pikała