W jaki sposób zabezpieczać się z partnerem?

Jestem po dwóch niedanych związkach, mam 42 lata. Niedawno poznałam fajnego mężczyznę, związek się rozwija, ale...chodzi o seks, ja uważam, że oboje mieliśmy partnerów przed sobą i rozsądnie by było używać prezerwatyw, a on ich używać nie może, przynajmniej z dwóch całkiem poważnych powodów. Oboje zaczynamy być sfrustrowani, ja-nie mogę się wyluzować, on ...czeka i mówi, żebym mu zaufała. Kwestia zabezpieczenia przed ciążą leży w mojej gestii i nie stanowi problemu. Co mamy zrobić?

Korzyści ze spirali:
-skuteczność spirali tradycyjnej według wskaźnika Pearla: 0,6-0,8, hormonalnej 0,1
-wkładki z hormonami hamują comiesięczny rozrost błony śluzowej macicy, dzięki czemu miesiączki są mniej obfite i krótsze (1–2 dni); można je stosować nie tylko w celach antykoncepcyjnych, ale również jako lek przy obfitych miesiączkach
-długotrwałe zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą
-spirale zwykłe i hormonalne mogą stosować kobiety karmiące
-wkładki hormonalne przeciwdziałają przerostowi błony śluzowej macicy, rozwojowi mięśniaków i polipów
-metoda jest ekonomiczna, bo wydatek rozkłada się na kilka lat
Wkładka domaciczna ma też wady:
-przeciwwskazaniem są niektóre wady budowy macicy (mięśniaki, deformacje szyjki na skutek ciąży), skłonność do infekcji przydatków, torbieli
-nie mogą z niej korzystać kobiety, które miały ciążę pozamaciczną
-mogą zwiększyć długość oraz intensywność krwawienia, zwłaszcza przez pierwsze miesiące od założenia (z wyjątkiem Mireny)
-spirale tradycyjne zwiększają ryzyko infekcji narządu rodnego.
Kosz w zależności od rodzaju to 80–850 zł.
Pozdrawiam.