W jakich dawkach stosować witaminę E?

Wit E jest rozpuszczalna w tłuszczach stąd pytanie w jakich odstępach czasu można przyjmować Wit E i w jakich dawkach ? leczę się na wrzodziejące zapalenie jelita grubego chory dolny odcinek odbytnica i esica )biorę Asamax 500 chciałabym też przyjmować Wit E lecz nie chcę przedawkować, przyjmuję też z powodu żylaków preparaty z diosminą(1000 mg diosminy) Czy to prawda, że nie wolno łączyć witaminy E z lekami przeciwzakrzepowymi?Czy nie? Mogę równocześnie przyjmować preparaty diosminy i wit E

Witaminę E można łączyć z lekami przeciwzakrzepowym. Trzeba wiedzieć, że diosmina nie jest lekiem przeciwzakrzepowym tylko venotropowym, wpływającym pozytywnie na śródbłonek żył.
Dawka witaminy E powinna być taka jak zaleca producent danego preparatu witaminowego.
Bez problemu można stosować jednocześnie witaminę E i diosminę.