W jakiej sytuacji zachodzi konieczność łyżeczkowania po porodzie?

Witam serdecznie,
niedawno poprzez cięcie cesarskie urodziłam drugie dziecko, po cięciu cesarskim wykonano u mnie łyżeczkowanie, cięcie przebiegło bez powikłań i tu nasuwa się moje pytanie, czy zabieg łyżeczkowania był konieczny? Czy nie powinno się tego uzgodnić ze mną, czy przeprowadzić ten zabieg, w momencie, gdy nie było powikłań w czasie cięcia?
Pierwsze dziecko również urodziłam poprzez cięcie cesarskie i nie miałam wykonywanego łyżeczkowania, jak również po poronieniu, które lekarze stwierdzili, że jest na tyle wczesna ciąża, że organizm powinien poradzić sobie sam z oczyszczeniem, tak też się stało.
Teraz minęło 7 tygodni od porodu, a ja odczuwam dość silne bóle dołu brzucha, mam boleści przy sikaniu, czy też dłuższym siedzeniu i martwię się, czy wykonane u mnie łyżeczkowanie może spowodować jakieś powikłania?
Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

zabieg łyżeczkowania wykonuje się w przypadku, gdy jama macicy nie została po porodzie całkowicie oczyszczona, gdy jest podejrzenie, że nie całe łożysko zostało usunięte. Jeżeli zabieg był wykonany, to na pewno były do niego wskazania.

Natomiast jeśli pojawiły się dolegliwości bólowe podbrzusza, powinna Pani jak najszybciej udać się na wizytę do ginekologa. Być może w drogach rodnych rozwija się stan zapalny.

Pozdrawiam