W jakim czasie miękkie guzki śpiewacze zmieniają się w twarde?

WItam serdecznie, mam miękkie guzki śpiewacze. Wkrótce rozpoczynam zabiegi jonoforezy oraz spotkania foniatryczno-logopedyczne, jednak do tego czasu mam jeszcze kilka występów i spotkań wymagających pracy głosem. Chciałabym zapytać, tak mniej więcej, w jakim czasie miękkie guzki zmieniają się w twarde? jest to kwestia kilku tygodni, lat, czy miesięcy? Bardzo się tego obawiam. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jest torelancja indywidualna i ciężko sprecyzować odpowiedz na tak zadane pytanie