Czy podane objawy mogą świadczyć o powstaniu guzków śpiewaczych?

Witam! Mam taki otóż problem - Uczę się śpiewać od 2013 roku i robiłem to dzień w dzień aż do teraz. Mam problemy z głosem, ciężko mi się nim operuje, nie mogę go wydobyć lekko w niektórtych rejonach skali. Prawdopodobnie mam też refluks gardłowo krtaniowy - odczuwam to jako pojawianie się kwaśnego posmaku w ustach po jedzeniu. Moje pytanie brzmi, czy możliwe jest że przez ten czas zrobiły mi się guzki śpiewacze? Jeżeli tak, to jaka jest szansa że to są jeszcze tzw. guzki miękkie a nie twarde? Dodam że mam 22 lata. Oczywiście jestem już umówiony do lekarza. Pozdrawiam!

No cóż nie każdy może śpiewać. Zbadaj się u laryngologa i u foniatry zrób badanie stroboskopowe krtani. Może masz złą technikę używania głosu i używania przepony?

Proszę zmienić nauczyciela śpiewu. Lekcje nie powinny powodować żadnego dyskomfortu. Udać się jak najszybciej do lekarza foniatry a także może być potrzebna rehabilitacja głosu.