Problemy z zasypianiem i przykre sny

Wydaje mi się,że ze mną dzieje się coś nie tak bo gdy śpię to śnią mi się różne przykre wspomnienia, słychać to wewnętrznym głosem który każdy posiada i nie uważam,że to nienormalne bo każdy ma swój wewnętrzny głos np, w myślach.Poza tym ciężko mi usnąć na jednym boku co chwilę zmieniam położenie i się ,,wiercę'' czy to może być objaw zaburzeń snu lub czegoś niepokojącego,że nie mogę usnąć spokojnie na jednym boku ciała a co chwilę zmieniam pozycję?.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
problemy ze snem mogą mieć różne podłoże. Jeśli ten stan zaczął się jakiś czas temu być może jest to powiązane w jakiś sposób z Pana obecnymi wydarzeniami w życiu. Być może jest Pan obecnie w jakiejś trudnej sytuacji, coś Pan próbuje odreagować w czasie przeznaczonym na odpoczynek. Być może warto byłoby rozważyć spotkanie z psychologiem, z którym mógłby Pan o tym problemie porozmawiać.
Pozdrawiam

Zaburzenia snu mogą być sygnałem przemęczenia, stresu czy innego przeciążenia organizmu. Może warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć przyczynom tego stanu rzeczy, a także ewentualnym innym objawom? Praca nad sposobami radzenia sobie i zmianą byłaby także wówczas bardziej skuteczna.