W jakim etapie życia można zabrać niemowlaka na basen?

Witam. Od kiedy mozna wybrać sie z niemowlaczkiem na basen? Czy cos sie stanie jeśli podczas kapieli woda naleje sie do Uszka ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli dziecko jest zdrowe, to nie ma przeciwwskazań do kąpieli od pierwszych miesięcy życia (bezpiecznie jest jednak, gdy dziecko samo trzyma już głowę). Sugerowałbym, aby pierwszy kontakt z basenem miał miejsce na tzw. zajęciach 'oswajania z wodą' dla niemowląt - woda jest wtedy cieplejsza, zajęcia prowadzone są na małych basenach (mniejszy hałas), na miejscu jest doświadczony ratownik. Woda może dostać się do ucha tak samo jak podczas zwykłej kąpieli i nie jest to nic niebezpiecznego - na zajęciach niemowlęta uczą się też nurkować.