W jakim momencie cyklu miesięcznego rozpocząć współżycie?

Kiedy najlepiej jest przeżyć swój pierwszy stosunek? Myślę tu o tym, w jakim momencie cyklu miesięcznego? Ostatnio przeżyłam swój pierwszy stosunek. Był on niestety nieskończony. Penis wszedł może do połowy i nie było wytrysku. Już gdy wszedł do połowy to był to dla mnie ból, natomiast gdy próbowałam (nad partnerem) wsadzić głębiej to nie mogłam, nie dawałam rady. Czy to może być jakimś problemem związanym ze mną, czy po prostu muszę się przemóc i znieść ten niewyobrażalny ból? W pozycji proponowanej na pierwszy stosunek nie wychodziło.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwszy stosunek najlepiej odbyć wtedy, kiedy oboje partnerzy są na niego gotowi. Jeśli była Pani spięta, to odczuwała Pani tym silniejszy ból. Może on być związany z błoną dziewiczą. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Będzie on mógł określić, czy nie ma żadnych nieprawidłowości w budowie Pani narządów rozrodczych oraz czy błona dziewicza nie utrudnia współżycia.
Myślę jednak, że problem z penetracją związany był przede wszystkim z Pani psychiką. Jeśli nastawiła się Pani na olbrzymi ból, to automatycznie mogła Pani zaciskać mięśnie pochwy z powodu lęku przed tym bólem. W efekcie zaciśnięte mięśnie pochwy mogły uniemożliwić odbycie stosunku.
Warto, żeby przed kolejną próbą odbyła Pani wizytę u ginekologa. Jeśli lekarz wykluczy fizyczne przyczyny problemów z penetracją, to proszę przede wszystkim zadbać o swoje samopoczucie i atmosferę w trakcie stosunku. Warto, by dobrze zastanowiła się Pani, czy faktycznie jest Pani już gotowa na podjęcie współżycia. W tych sprawach nie ma potrzeby się spieszyć i dobrze jest poczekać na odpowiedni moment.

Pozdrawiam