W jakim terminie mam wykonać operację biodra?

Witam, Mam pytanie o zdolność do pracy po operacji endoprotezy stawu biodrowego. Pracuje jako górnik pod ziemią nominalnie. W składzie jako wydawca środków strzałowych. Charakter pracy jest lekki, mało się chodzi, praca siedzącą. Dźwiganie ciężarów ogranicza się do rozładunku 24-kg kartonów. Do ilości 30 sztuk. Jest to nic w porównaniu do poprzednich ciężarów jako górnik w przodku. Ortopeda powiedział że mam 2 lata na zrobienie operacji.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o zachowania po operacji endoprotezy stawu biodrowego, to należy pamiętać, że przez około rok po operacji będzie wskazany statyczny styl życia.

Dźwiganie ciężkich przedmiotów jest tutaj kompletnie zakazane. Należy również pamiętać, żeby kąt ugięcia nóg nie był większy niż 90 stopni, odnosi się to głównie do siedzenia na niskich krzesłach, a także podczas korzystania z toalety. Nie można także wykonywać nagłych, głębokich skłonów. Kilka miesięcy po operacji trzeba uważać, żeby nie krzyżować nóg, ponieważ może to doprowadzić do obciążenia biodra.

Po zabiegu może występować dyskomfort bólowy, a pacjent powinien poruszać się o kulach.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pan więcej informacji dotyczących stanu po operacji:

https://portal.abczdrowie.pl/wszczepienie-protezy-stawu-biodrowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.