W jakim tygodniu ciąży jestem na podstawie badań BHCG?

Witam dzis robilam test ciazowy z krwi Beta HCG, moj wynik10098.0 mIU/mL. mam problem z interpretacja wynikow prosze mi pomoc ustalic w jakim tygodniu ciazy jestem i czy powinnam zglosic sie odrazu do lekarza? gdyz wizyte mam dopiero za 3 tygodnie.dziekuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie pojedyncze oznaczenia nie można określić wieku ciąży. Proponuję udać się do ginekologa. Poza tym najlepiej ustalać na podstawie ostatniej miesiączki lub podczas pierwszego badania ultrasonograficznego.