W którym tygodniu ciąży właśnie jestem?

Interpretacja wyników beta HCG Mój wynik 115.700 Normy 3-4 tydzień 9-130 5-6 tydzień 75-2600 W którym tygodniu ciąży jestem ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na podstawie samego opisu wyniku beta-HCG ciężko jest określić dokładny wiek ciąży. W tym celu wykonuje się badanie USG.

Pierwsze badanie USG można wykonać już w okolicach 5-6 tygodnia. To bardzo ważne badanie nie tylko dla przyszłej mamy, ale również dla lekarza prowadzącego. Pozwala ono określić, czy ciąża zlokalizowana jest w jamie macicy oraz czy jest pojedyncza czy też mnoga. Ponadto bardzo ważne jest uwidocznienie zarodka oraz jego akcji serca. Może to nastąpić już pod koniec piątego tygodnia ciąży.

To wszystko możliwe jest wyłącznie podczas badania ultrasonograficznego, na którym określany zostanie również wiek Pani ciąży. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa.

Więcej o hormonie beta-HCG przeczytać można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.