W łuku poniżej odejścia pnia ramiennnogłowowego widoczne odcinkowe tętniakowate uwypuklenie ściany aorty

Witam, jestem po operacji koarktacji aorty, było to 14 lat temu, kiedy miałam 6 lat, obecnie choruję na nadciśnienie tętnicze, czasami czuję palący lub kłujący ból w klatce piersiowej, w różnych porach i sytuacjach, który trwa ok kilkunastu sekund do minuty. Moje pytanie dotyczy wyniku badania rezonansu magnetycznego, w którym napisano: "(... w łuku poniżej odejścia pnia ramiennnogłowowego widoczne odcinkowe tętniakowate uwypuklenie ściany aorty w tym miejscu wymiar aorty 21x16mm. Co to oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane stwierdzenie oznacza, że w odcinku łuku aorty, tuż poniżej odejścia naczynia jakim jest pień ramiennogłowowy, obecne jest tętniakowate uwypuklenie ściany aorty. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą kardiochirurgiem.