W obrębie dystalnej części kości piszczelowej widoczna jest sklerotyzacja

Czy można coś zrobic żeby kostka była w lepszym stanie niż jest teraz.16 lat temu byla kostka złamana składana była operacyjnie,14 miesiecy temu zwichnąłem tą samą kostkę,noga jest do tej pory spuchnięta,powiedziano mi że tak musi być,w końcu doprosiłem się TK wyniki są przerażające,w obrębie dystalnej części kości piszczelowej widoczna jest sklerotyzacja,okostna szer,4 mm,rumowisko kostne,w kości piszczelowej obeść nadżereki o średnicy 22mm,destrukcja kości skokowej,geod,mogę zeskanować opis TK

Witam,
prawdopodobnie ma Pan artrozę, czyli zmiany zwyrodnieniowe w stawie skokowym. W bardzo zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych można usztywnić staw skokowy operacyjnie. Doraźnie proponuję stosowanie sztywnego stabilizatora na staw skokowy. pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda