Wady genetyczne a kolejna ciąża

mam dwoje dzieci w tym jedno z wada genetyczna karlowatosci wrodzonej, i choruje na zakrzepice zylna i zaszłam w ciaze ale chcem ja przerwac z obawy naswoje zdrowie i strachu przed tym ze kolejne dziecko tez urodzi się chore.czy jest to możliwe. dodam jeszcze ze rodzina obciazona jest również genetycznie mukowistydoza

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
szanowna Pani proszę skonsultować się z ginekologiem lub genetykiem, który określi ryzyko dla ciąży. Pozdrawiam.