Wady wzroku a ćwiczenia i wyrzeźbienie sylwetki

Witam. Mam 18 lat. Jestem słabej postury, chciałbym trochę przyćwiczyć aby mieć większe mięsnie (szczególnie biceps). Oczywiście gdyby nic nie stało mi na przeszkodzie to nie pytałbym, ale słabo widze. Na lewe oko w ogóle (zaćma wrodzona) a prawe -0.8. Moze mi sie wzrok poprawić czy popsuć bardziej po ćwiczeniach? Z góry dziękuje za porade.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed rozpoczęciem intensywnego treningu warto udać się na wizytę do specjalisty okulisty. Lekarz oceni ewentualne następstwa dla wzroku na skutek ćwiczeń. Do poradni okulistycznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.