Waga u kilkumiesięcznego dziecka

Moja córcia ur. się 23 września. Ważyła 3740g, podczas ostatniej wizyty lekarskiej miała 5900g (5 tygodni temu), aktualnie 6450g. Lekarka powiedziała, że mała za mało przybrała na wadze. Karmię piersią na żądanie, także w nocy. Czy jest się czym martwić?

Witam! Przyrost wagi dziecka mieści się w granicach normy. Myślę że nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście dziecko powinno pozostać pod stałą opieką pediatry.