Wahania nastroju i podejrzenie depresji

mam 40 lat dwie dorosle corki i 7miesiecznego synka moja sytuacja ekonomiczna jest dobra domownicy pomagaja mi w obowiazkach domowych niemam zadnych problemow ktore by mogly powodowac moje zle samopoczucie a jednak od pewnego czasu nie moge wytrzymac sama ze soba mam tak duze wachania nastroju ze czasami sama siebie nie poznaje zawsze duzo sie smialam bylam optymistka teraz chodze zla smutna ciagle sie czepiam chociaz wiem ze niemam racji co sie ze mna dzieje?

Proszę Pani,
Ponieważ to co określa Pani wahaniem nastroju i nie poznawaniem samej siebie, jest czymś, co występuje niespodziewanie, i różni się od tego jak Pani normalnie funkcjonowała, należy wnosić, że może mieć charakter epizodyczny. Być może urodzenie dziecka, po dłuższym czasie, jest ta przyczyną. Urodzenie dziecka obok szczęścia wprowadza również zmianę i obowiązki. Opór wobec zmiany może przybrać charakter smutku, złości, irytacji. To mogą być zatem przejściowe emocje, które mogą minąć samoczynnie. Gdyby tak nie było można skorzystać z konsultacji z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry!

Zaburzenia nastroju mogą mieć różne przyczyny - zarówno np. hormonalne, jak i na tle depresji. Każdy człowiek przechodzi w swoim życiu gorsze okresy. Niekiedy, aby z nich wyjść potrzebna jest pomoc psychologiczna lub medyczna. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam!