Wahania nastroju przy próbach samookaleczania

Dzień dobry. Mam 14 lat i mam straszne wachania humoru. Raz jest ok i przy innych ludziach jestem wesola i zupelnie inna a kiedy siedze sama w domu to nadchodzi smutek jest mi źle. Okaleczałam sie teraz próbuje tego nie robić ale ten smutek jest koszmarny siedze i łzy same mi lecą. Mam przyjaciela który stara sie mi pomagać ale jednak nie przeżywa tego sdamego co ja, podnosi mnie na duchu ale jednak czasem dlaej jest mi smutno. Często pomaga mi muzyka lub pisanie pamietnika. Pomocy mam dość.

Witam! Przede wszystkim powinnaś opowiedzieć o swoich problemach rodzicom. Tendencje do samookaleczenia pojawiają się przy nadmiernym obciążeniu emocjonalnym, z którym nie możemy sobie sami poradzić. Z całą pewnością potrzebujesz wsparcia nie tylko przyjaciół, ale przede wszystkim najbliższej rodziny. Być może rodzice są nieświadomi tego co się dzieje, a szczera rozmowa otworzy im oczy i sprawi że pomogą Ci w trudnych chwilach. Skutecznym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest skorzystanie ze wsparcia psychologa/psychoterapeuty, który postara się znaleźć przyczynę wahań nastroju i wdrożyć skuteczne postępowanie zapobiegające ich nawrotom. Pozdrawiam.

Witam Cię serdecznie w takiej sytuacji radziłaby Ci porozmawiać z rodzicami o tym co się z Tobą dzieje. Popros ich aby umówili wizytę u psychologa, terapeuty. Dobrze, że masz przyjaciela, który Cię wysłucha, ale tak jak piszesz on może wspierać, ale nie jest w stanie poradzić coś na Twoje wahania nastrojów. Ważne jest abyś mogła porozmawiać ze specjalistą, który będzie mogł Ci pomóc. Nie zwlekaj z rozmową z rodzicami, lepiej zadziałać jak najwcześniej pozdrawiam Izabela Trybus