Wahania nastroju u 18-latki

Witam. Ostatnio mam straszne wahania nastroju, czasem nie potrafię nad sobą kontrolować, albo wybucham płaczem. Coraz częściej zamykam się w sobie, nie potrafię " wygadać się" innym w sumie zawsze tak było. W sytuacjach stresowych zaczynam płakać nie mogę się powstrzymać i wydusić słowa, nie potrafię tego wytłumaczyć innym dlaczego tak się dzieje. Nie wierzę w siebie, sytuacją podejrzaną jest dla mnie gdy ktoś sam próbuje ze mną nawiązać kontakt proszę o jakąś radę. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu

Podobne zaburzenia mogą być przejawem zarówno poważnego kryzysu, jak i trudności osobowościowych czy innych chorób (np depresji). Warto skonsultować się z psychologiem, który w razie potrzeby zleci psychoterapię i pomoże Pani poradzić sobie z trudnościami.

Dzień dobry, nie pisze pani dokładnie jak długo trwają objawy. Może to być tymczasowa reakcja na jakąś sytuację życiową lub zmiany hormonalne. Jeżeli jednak zmienność nastroju nie ustąpi (lub zawsze tak było) zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą w celu przeprowadzenia pełnej diagnozy. Pozdrawiam.

Witaj,
Wygląda na to, że blokujesz swoje emocje przez co "atakują" Ciebie w mniej kontrolowanej formie np. jako wybuchy płaczu. Dodatkowo trudno Ci te emocje uzewnętrznić, co na pewno utrudnia życie społeczne.
Takie problemy często występują u nastolatków, jednak mają różne nasilenie. Jeśli przez większość dni jest Ci ciężko, jeśli w wielu sytuacjach schemat się powtarza i czujesz, że Cię to przerasta - udaj się do psychologa. Na pewno Ci ulży, gdy usłyszysz profesjonalną opinię i otrzymasz wsparcie.