Nerwica, depresja oraz wahania nastroju

Witam. Od dłuższego czasu męczy mnie silna nerwica, depresja, oraz bardzo zmienne i częste wahania nastrojów. Chciałabym się udać do specjalisty, ale nie wiem jak wygląda taka wizyta i inne spotkania. Czy mam sama mówić o swoich problemach/chorobach...?

Witaj,
niepotrzebnie sama się zadręczasz dignozą bo wahania nastroju są przecież reakcją na sytuację.Bywa jednak,że gdy zmouszamy siebie samych do wesołości niezgodnej z własnym odczuwaniem lub innych pozornych emocji,wzrasta niepokój i wraz znim rozdraznienie.Wszystko więc wymaga uspokojenia a potem uporządkowania według własnych potrzeb.
Jeśli mogę Cię jakoś uspokoić,to zapewniam,że zazwyczaj pierwsza wizyta wiąże się z podobną postawą jak Twoja.Człowiek nie wie,co mu dolega.Po prostu czuje dyskomfort a Ty opisujesz to bardzo zrozumiale.Terapeuta pyta o sytuacje,w których się żle czujesz,o podobne odczucia z poprzednich okresów życia/bo to się zwykle powtarza i jakoś ze sobą wiąże/,po prostu stara się zrozumieć Ciebie,Twoje sposoby przezywania i ich powody.Potem buduje razem z Tobą nowe rozwiązania i uwalnia od ciążących skojarzeń.Umawiacie się też co do szczegółów spotkań i zakresu pomocy,jakiej oczekujesz Ty i jaka wg.terapeuty jest realna.
Mam nadzieję,że te informacje pomogą w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Lekarz psychiatra z pewnością zada wszystkie ważne pytania, aby zaproponować Pani możliwie najlepsze rozwiązanie farmakologiczne. Choć może być to trudne, warto odpowiadać szczerze. Prawdopodobnie psychiatra skieruje Panią również na psychoterapię.

Pozdrawiam!