Wargi sromowe niejednakowej wielkości

  No więc jak w tytule - mama problem z wargami sromowymi wewnętrznymi (a właściwie nie wiem, czy to problem, ale zawsze się nad tym zastanawiałam). No więc jedna z warg jest normalna, a druga bardzo duża (tzn. ok 3 razy większa) przez co wygląda dziwnie. Zastanawia mnie czy to ma jakiekolwiek znaczenie i czy da się to jakoś zmienić (ze względów czysto estetycznych). A tak poza tym to zastanawia mnie, jak to jest z przecięciem błony dziewiczej u ginekologa. Czy można to zrobić na życzenie, bez żadnego istotnego powodu? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Ania :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Różnice w wielkości warg sromowych u kobiet są rzeczą normalną i dotyczy większości. Nie ma to żadnych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli bardzo będzie Pani przeszkala taka budowa, zawsze będzie Pani mogła zastanowić się nad plastyką zewnętrznych narządów płciowych.
Przecięcie chirurgiczne błony dziewiczej nie jest rutynowym postępowaniem, wykonywane jest gdy przy stosunku okazuje się, że błona jest zbyt gruba. Zapewniam Panią, że lepszym wariantem naruszenia błony dziewiczej jest ten fizjologiczny.

Pozdrawiam