Problem z wielkością warg sromowych podczas stosunku

Witam,mam problem tego typu że podczas stosunku z chłopakiem nie szczytuje,czytałam kiedyś artykuł odnośnie tego iż ''wieksze'' wargi sromowe utrudniają pełną satysfakcje ze stosunku,czy to możliwe?czy w takiej sytuacji decydując się na platyke warg sromowych moge poprwaić jakośc stosunków?To dosć krępujący temat,a nie wiemy z partnerem ''jak się do tego zabrać'',co moze być przyczyną,co zmienić itd czy moze my cos robimy nie tak?pomyślelismy że poradzimy sie specialisty,moze nas nakieruje...

Witam,
Na jakość satysfakcji ze stosunków seksualnych oraz osiąganie orgazmów może mieć bardzo wiele czynników. Wielkość warg sromowych również może wpływać na brak zadowolenia z seksu, jednak zabieg plastyki warg sromowych nie gwarantuje takiej poprawy, ponieważ nie wiadomo czy to jest główna przyczyna Pani problemów. Zanim zdecyduje się Pani na taki zabieg warto odwiedzić seksuologa, który zdiagnozuje przyczynę braku zadowolenia i orgazmu. Ok. 10% kobiet cierpi na brak orgazmu, a aż 50 % na czasowe lub sytuacyjne problemy z osiągnięciem orgazmu. Orgazm u kobiety może być wrodzony, ale równie dobrze czasami trzeba się nauczyć jak go osiągać. Podstawowe pytanie to, czy problem z brakiem satysfakcji pojawił się niedawno, czy może jest od początku Pani pożycia seksualnego?. Bardzo często przyczyny tkwią w psychice kobiety lub w błędach w sztuce miłosnej. Seksuolodzy na co dzień spotykają się z wieloma podobnymi problemami i mają wiele zrozumienia związanego z pewnego rodzaju oporem i wstydem pacjentów związanym z rozmowami na tematy bardzo dla nich intymne.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C.

Dzień dobry.

Sądząc z opisu, wydaje się, że brak satysfakcji seksualnej nie wynika z rozmiaru Pani warg sromowych. Bardziej prawdopodobne jest, że przyczyna leży głębiej niż "powierzchniowa" budowa ciała.
Sugerowałbym poszukać przyczyn "trudniejszych", to znaczy tych, które wynikają z psychiki i wymagają innej strategii zaradczej, niż plastyka warg sromowych. Warto wobec tego skorzystać przynajmniej z konsultacji psychologicznej bądź seksuologicznej.

Pozdrawiam.

Witam, zdecydowanie odradzam pani plastykę warg sromowych. Natomiast wydaje mi się konieczne udanie się do psychologa -seksuologa w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu seksuologicznego i psychologicznego, aby dobrze zdiagnozować przyczyny Pani problemów. Dopiero potem przyjdzie czas na podjęcie odpowiednich działań zmierzających do rozwiązania kłopotu. Pozdrawiam