Wątroba niepowiększona o jednorodnym echogramie miąższu

Witam.Moja corka miala wykonane usg jamy brzusznej z powodu silnego bolou w nadbrzuszu.Opis usg.Watroba niepowiekszona o jednorodnym echogramie miazszu.Pecherzyk zolciowy cienkoscienny zawiera zlogi ok.6mm. Drogi zolciowezewnatrzwatrobowe nieposzerzone.Zyla wrotna nieposzerzona Trzustka o rownych obrysach i jednorodnym echogramie miazszu.nerki prawidlowe.Duze naczynia jamy brzysznej bez cech patologi.Dgn,KAMICA PECHERZA moczowego.Prosze o odpowiedz czy konieczny jest zabieg usuniecia pecherzyka,

W jakim wieku jest córka, mówimy o dziecku, czy osobie dorosłej. Zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego zalecany jest przy objawowej kamicy, nawracających dolegliwościach bólowych, mimo zmiany diety i prawidłowej masy ciała lub zagrażającym zatkaniu przewodów żółciowych. Nie wykonuje się profilaktycznej cholecystektomii. Wówczas każdy błąd dietetyczny jest istotnie bolesny dla pacjenta pozbawionego ważnego narządu jaki jest pęcherzyk żółciowy.Warto o tym pamiętać.