Wątroba w małym stopniu powiększona w wyniku USG u 62-latki
Witam Proszę o interpretację moich wyników. Odczuwam ból w prawym boku zrobiłam badanie USG opis_ wątroba w małym stopniu powiekszona(175mm)o równym brzegu echoniejednorodna z cechami nasłonecznienie stłuczenia miąższu o ziarnista echostrukturze bez zmian ogniskowych. Wyniki bilirubina cal 0/76mg/dl, Asia 27U/L, ALAT38U/L CHOLESTEROL CAL. 250mg/dl, trójki. 136mg/dl HD 76,LDL 148.CO powinnam zrobić i czy mam się martwić. Mam 62 lata. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Jeśli wątroba wykazuje cechy stłuczenia, to najpewniej przebyła Pani jakiś uraz? Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne. Laboratoryjne wyniki "wątrobowe" nie wykazują odchyleń od normy. Podwyższony cholesterol całkowity oraz frakcja LDL wskazują na konieczność modyfikacji diety. Sugeruję zatem zapoznanie się z artykułami: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-cholesterol-u-mezczyzn, http://portal.abczdrowie.pl/co-jesc-aby-obnizyc-cholesterol, http://portal.abczdrowie.pl/dobry-i-zly-cholesterol, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-cholesterol, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-obnizajaca-cholesterol. Proszę spróbować wdrożyć opisane w artykułach zalecenia dotyczące zdrowego żywienia. Jeśli się to nie uda, konieczne będzie rozpoczęcie farmakoterapii.