Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wgłębienie w kości piszczelowej po uderzeniu

Witam, ponad 2 tygodnie byłam na imprezie i pod wpływem alkoholu przewróciłam się o metalową belkę prosto w piszczel. Samo uderzenie nie bolało i tak naprawdę dopiero w domu zauważyłam siniaka. Dziś siniaków prawie nie widać, ale pozostało lekkie wgłębienie i niewielki ból przy dotykaniu. Czy powinnam udać się z tym do lekarza czy samoistnie problem zniknie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowna Pani, najpradopodobniej mamy do czynienia z krwiakiem (być może podokostnowym) który powinien ulec samositnej resorbcji. Prosze zastosować zimne okłady 2xdz po 15-20minut oraz miejscowo Traumno gel 2xdziennie.
Jeżeli dolefglwiości (bóle bez innych zaburzeń) będą się utrzymywały przez kolejne 2tygodnie sugeruję konsultację ortopedyczną. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy