Wgniecenie w pośladu po silnym uderzeniu

Wgniecenie w pośladku. Miesiąc temu spadłam ze schodów i uderzyłam w nie z dużą siłą pośladkiem. Pojawił się wielki siniak oraz ból, który przez długi czas nie ustępował. Teraz zostało mi dziwne wgniecenie, jakby tkanka tłuszczowa się przesunęła. Czy wróci do dawnego kształtu, powinnam się z tym zwrócić do lekarza?

Witam! Opisane wgniecenie nie jest groźne i wynika ze zmian w dystrybucji tkanki tłuszczowej powstałej w wyniku urazu. Wgniecenie może z czasem ponownie wypełnić się tkanką tłuszczową, będzie to jednak proces długotrwały. Jeśli nie przeszkadza Pani efekt kosmetyczny nie ma potrzeby zgłaszania się do lekarza.