Wgłębienie i siniak po silnym uderzeniu w piszczel

Mam pytanie odnoście piszczela. Mianowicie, wczoraj na basenie poślizgnęła mi się noga, natomiast drugą z całej siły uderzyłam się w piszczel, który wyglądał jakby się wgniótł do środka (oczywiście nie cały, tylko zrobiła się dziurka o średnicy około 2,5 cm, nie jestem w stanie powiedzieć jak bardzo głęboka). Dziś noga dalej boli, chodzę na palcach i smaruje doclozjają, powinnam udać się do lekarza, czy samo przejdzie? Siniak jest już na pół nogi, a jak przejedzie się palcem to czuć grudki.

Takie uderzenie może spowodować wgniecenie okostnej - błony pokrywającej kość. I samo to poza bólem i czasowym odkształceniem nie powinno być problemem. Czasem jednak zdarza się że kość pęknie i lepiej by było dla pani prześwietlić ją a to może zlecić tylko lekarz.