Czy to normalne nierówności na piszczelu?

Dzień dobry, ostatnio zauważyłam na kości piszczelowej „wgniecenie” - czuję taka małą górkę pod palcem, wgniecenie i znowu górkę, mam coś takiego w dwóch miejscach. Na drugiej nodze też coś takiego wyczuwam, ale jest to mniejsze. Nie boli, nie widać tego, tylko czuć pod palcami. Czy to normalne nierówności na piszczelu?
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli nie odczuwa Pani bólu lub problemów z chodzeniem, to raczej nie ma powodów do niepokoju. Wgniecenie okostnej może powstać w wyniku dawno przebytego urazu. Czasami takie nierówności są także spowodowane budową anatomiczną, na którą nie ma się wpływu.

Jeżeli ma Pani wątpliwości lub gdyby pojawił się ból, zalecamy kontakt z ortopedą, który wykona RTG nogi.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wglebienie-w-piszczeli-i-bole-nogi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wglebienie-i-siniak-po-silnym-uderzeniu-w-piszczel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.