Wiarygodne wyniki testów ciążowych a ryzyko ciąży

Witam, mam takie pytanie. Było robione 4 testy na ciążę i pokazało mi dobrze, że nie jestem, ale okres teraz powinien być 7.01.2013 i już 4 dzień i nie mam jeszcze. Ten 3 test zrobiłam tego 7 i pokazało dobrze i 4 zrobiłem 8 test i pokazało dobrze, a ten 1 i 2 test zrobiłem jeszcze w grudniu i pokazało dobrze. To od czego może zależeć, że nie mam tego okresu? Coś może być, że jestem czy nie, bo już nie wiem lub czy jakieś zapalenie mam?

Witam serdecznie, przyjmuje się, że wiarygodne wyniki testów ciążowych uzyskujemy w dniu spodziewanej miesiączki (u kobiet miesiączkujących regularnie) lub po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia (w przypadku nieregularnych krwawień). Z Pani opisu wynika, że dwa z wykonanych testów, z racji czasu ich wykonania, mogły dać wynik fałszywie ujemny. Wydaje się jednak, że dwa ostatnie testy ostatecznie rozwiały wątpliwości na temat ciąży. Przyczyn wydłużenia cyklu, a tym samym braku miesiączki, może być wiele. Najczęściej jest to wynik chwilowych zaburzeń hormonalnych spowodowanych stresem, zmianą diety, aktywności fizycznej itp. Jeżeli nie odczuwa Pani objawów dyzurycznych, nie zauważyła Pani plamień ani upławów, infekcja jest mało prawdopodobna. Pozdrawiam