Wiarygodność domowych testów ciążowych

Ostatni raz do stosunku doszło 14.02, był to stosunek przerywany. Od tamtego czasu miałam 3 okresy w czasie których mogłam zaobserwować endometrium., a 3 testy wykonane kolejno po 11dniach, miesiącu i dwóch miesiącach były negatywne. Ostatnio jestem jednak bardziej senna, w ustach czuję dziwny smak. W internecie dużo mówi się o możliwości krwawienia w czasie ciąży i niewiarygodności testów. Czy mogę ze 100% pewnością stwierdzić, że nie jestem w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. W Pani przypadku można stwierdzić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością że nie jest Pani w ciąży. Należy szukać innej przyczyny opisanych objawów. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do swojego lekarza.