Wiarygodność testów na obecność narkotyków

Witam Moja córka przebywa MOW, wracajac z urlopu świątecznego zrobiono jej test na mocz , ne obecność narkotyków, wyszedł niepewny. Po około 20 dniach zrobiono jej powturnie test tym razem na ślinę, również jedna kreska była delikatnie bledsza. Córka zapewnia że nic nie paliła i czuje się pokrzywdzona, ja nie wiem co mam o tym myśleć. Cz test na krew również posiada granice błędu? Czy mogę wykonać jej taki test po miesiącu? Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Każdy test posiada odsetek wyników fałszywie dodatnich lub fałszywie ujemnych. Jeśli jednak kilka metod badania wskazuje na używanie narkotyków to ryzyko błędu jest znikome.