Wiarygodność wyniku b-HCG

Witam. Zrobiłam test beta-hCG i nie wiem dokładnie, czy w moim przypadku jest wiarygodny: wynik 1,2 (pisało w wynikach, że od 5 zaczyna się ciąża). Stosunek miałam w 20 dniu cyklu, 8 dni później pojawił się planowo okres - jednak krótszy i mniej obfity. Test beta-hCG zrobiłam w 12 dniu po stosunku (czyli w 5 dniu nowego cyklu). Czy taka konstelacja jest wiarygodna, że wynik 1,2 jest bezpieczny??? Jestem strasznie zdenerwowana i generalnie jestem pesymistką, więc zastanawiam się, czy nie powtórzyć testu w 19 dniu po stosunku, czy poprzedni był wystarczający?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawie na 100% może Pani ufać wynikowi badania. Już 10 dni po owulacji i zapłodnieniu stężenie hCG powinno przekroczyć 5 IU/ml. Do stosunku doszło zresztą z prawie całkowitą pewnością w okresie niepłodnym (owulacja ma miejsce najczęściej ok. 14 dni przed końcem cyklu). Proszę się nie denerwować, zapewne to tylko jednorazowa zmiana długości i obfitości miesiączki, możliwe nawet, że wywołana stresem związanym z obawą przed ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!