Widoczna jest gładko odgraniczona, izoechogenna zmiana ogniskowa o wym. 25x20 mm

Otrzymałam wczoraj wyniki USG piersi, bardzo niepokoje się tym, co jest napisane....W badaniu USG piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Tkanka gruczołowa z cechami włóknienia.W prawej piersi w miejscu wyczuwalnego zgrubienia na godz.11-12 widoczna jest gładko odgraniczona, izoechogenna zmiana ogniskowa o wym.25x20 mm.Przewody mlekowe nieposzerzone. W dołach pachwowych patologicznych węzłów chłonnych nie widać. Bardzo proszę o odpowiedź i jakąś poradę.

Wynik ten opisuje wygląd zmiany, w badaniu USG nie można postawić ostatecznej diagnozy. Lekarz ocenia, czy zmiana według niego ma charakter łagodny czy raczej podejrzany. W tym drugim przypadku pogłębia się diagnostykę. W pierwszym kontroluje zmianę dalej w badaniu USG za 6-12 miesięcy. DL uproszczenia posługujemy się indeksem BIRADS.