Widoczna żyła w obrębie nogi u 21-letniej osoby

Witam, kilka dni temu na tylnej stronie lewej łydki pojawiła się u mnie żyła dł. około 4-5 cm, jest ona dość mocno widoczna. Czy może być to objaw żylaków? Nie boli gdy dotykam, skóra nie jest w tym miejscu zgrubiała, jednak martwi mnie to, bo nie wygląda to zbyt estetycznie, co może być tego powodem? I czy jest jakiś sposób by ta żyła zniknęła? Jestem szczupłą osobą, prowadzę średnio aktywny tryb życia, dziennie przechodzę 3-4 km.

Trudno mi określić czy to patologiczna zmiana żylakowata czy też płytko położona żyła powierzchowna o prawidłowej strukturze często występująca u osób szczupłych. Raczej ta żyła nie wskazuje na nic niepokojącego. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do lekarza, ewentualnie rozważyć wykonanie USG Dopplera naczyń żylnych.

Dzień dobry,

Proszę wykonać badanie usg dopplera- wtedy lekarz będzie w stanie udzielić Pani więcej informacji. Istnieje kilka metod usuwania żylaków, jednak najodpowiedniejszą dobierze specjalista.

Pozdrawiam