Widoczna i twarda żyła na prawej łydce a możliwość powstawania zakrzepu

Witam serdecznie Postanowiłem napisać gdyż mam pewne obawy co do widocznej żyły na łydce. Trzy tygodnie temu miałem zabieg usunięcia żylaków obydwu kończyn metodą SVS . Później miałem kontrolę ,niby wszystko ok ,główne żyły są zamknięte ,praktycznie nie widoczne pod USG . Lecz teraz pojawiła się taka jedna żyła na prawej łydce ,jest uwypuklona ,twarda ,wzdłuż tej żyły jest siniak ,normalnie jak chodzę to nie czuję bólu ,jedynie gdy nacisnę na tą żyłę.Czy tam może robić się zakrzep ?

Witam. Jeśli żyła jest bolesna, zaczerwieniona i ucieplona, jej pojawienie się może być objawem tworzenia się zakrzepu. Konieczna jest bezpośrednia ocena lekarska.