Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Widoczne przerzedzenia włosów na całej głowie

Witam. O ponad dwóch miesięcy (zaczęło się od XII 2014) borykam się z nadmiernym wypadaniem włosów. Widoczne są przerzedzenia na całej głowie. W VI 2014 przeżyłam stres trwający około 3 tygodni. Od XI 2014 roku zażywam nilogrin w związku z bardzo silnymi i częstymi bólami głowy. Od X biorę Luteinę podjęzykową w związku z zatrzymaniem okresu (skutek stresu). TSH mam troszkę poniżej normy, FT3, FT4, TPO w normie, Prolaktyna i testosteron też w normie. Żelazo bliżej górnej granicy. Proszę o pomoc
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Za wypadanie wlosow w Pani przypadku moze byc odpowiedzialnych wiele czynnikow: stres, leki hormonalne, problemy z tarczyca. Celem dalszego leczenia warto skonsultowac sie ze specjalista zajmujacym sie problemem wypadania wlosow.

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy