Widoczne smugowate zaciemnienia odpowiadajęce procesowi zapalnemu

Dzien dobry bardzo sie boje przeszlam niedawno zapalenie pluc przybywalam u corki w Angli wrocilam do domu i zrobilam rtg wynik ..w dolnym polu pluca lewego widoczne smugowate zaciemnienia odpowiadajace procesowi zapalnemu.Rysunek okolooskrzelowy i podscieliskowy obustronie wzmozone. zrost pozapalny pod lewa kopula przepony podciagajacy lewa kopule ku gorze. wskazania dalsza diagnostyka pluc. mam 60 lat palilam papierosy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik należy ocenić w korelacji z danymi klinicznymi. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego. Opis sugeruje rozpoznanie zapalenia płuc.