Widoczne smugowate zaciemnienia odpowiadajęce procesowi zapalnemu
Dzien dobry bardzo sie boje przeszlam niedawno zapalenie pluc przybywalam u corki w Angli wrocilam do domu i zrobilam rtg wynik ..w dolnym polu pluca lewego widoczne smugowate zaciemnienia odpowiadajace procesowi zapalnemu.Rysunek okolooskrzelowy i podscieliskowy obustronie wzmozone. zrost pozapalny pod lewa kopula przepony podciagajacy lewa kopule ku gorze. wskazania dalsza diagnostyka pluc. mam 60 lat palilam papierosy.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. Wynik należy ocenić w korelacji z danymi klinicznymi. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego. Opis sugeruje rozpoznanie zapalenia płuc.