Ból z lewej strony pod żebrami a wynik USG i tomografii komputerowej

Dzień dobry. Od kilku tygodni odczuwam ból (ucisk) z lewej strony pod żebrami. W wyniku badania usg okazało sie ze mam torbiel ma nerce po czy skierowano mnie na tomografie. Wykazała ona zrosty na płucu lewym - pozapalne? Oraz wyższe położenie lewej kopuły przegrody o 62 mm. Co z tym robić? Gdzie sie zgłosić? I przedewszystkim co to i dlaczego tak jest. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

WItam

Wynik badania tomograficznego warto skonsultowac ze specjalista pulmonologiem. Zrosty to blizny po rzebytym zapaleniu pluc, moga "pociagac" przepone ku gorze, stad jej wyzsze ustawienie.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga