Widzenie czarnych nitek przed oczami

witam, uświadomiłem sobie że widze czarne nitki , muszki przed oczami, i nie mogę sie od tego uwolnić, ciągle to widze , i z kazdym dniem mam coraz więcej strachu że to moze byc cos poważnego, jakas choroba. Czy silny stres, nerwica, może powodować takie objawy jak powyżej ?

Może. Ale najpierw radzę udać się do okulisty i dopiero po badaniach, jeśli nie przyniosą informacji o fizycznych przyczynach, skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam

Witam,

rzeczywiście bardzo silny stres może wywoływać zaburzenia wzroku.
Jednak symptomy, które Pan opisuje wskazują w pierwszej linii na tzw.
"mouches volantes" , znętnienia masy galaretowatej oka. Radziłbym więc
pójść do okulisty ale jednocześnie pracować nad zmniejszeniem poziomu stresu. Pozdrawiam