Bóle oczu przy wytężonym wzroku

Witam od około miesiąca boli mnie prawe oko od czasu do czasu czuję jakby ciepło w tym oku i przy takim mocniejszym spojrzeniu w bok czuję lekki bol .Zatoki mam zdrowe miałam 15 lipca zrobione przeswietlenie i wszystko z zatokami jest ok . Często choruje na zatoki ale od zatok to nie jest ten ból oka .Patrząc na coś jasnego widze malutkie czarne kropki jakby muszki mi latały przed oczami .w miesiąc zjadłam 4 opakowania antybiotyków na zatoki nie stosując żadnych leków osłonowych co mi jest ?

Witam. Ma Pani 40 lat i zaczyna się problem gorszego widzenia z bliska.oprócz tego ma Pani męty w ciele szklistym. Należy iść do okulisty I się zbadać. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Okresowy ból oka przy wytężonej pracy wzrokowej może być wynikiem nieskorygowanej wady wzroku, ale trudno na podstawie Pani opisu wykluczyć inne choroby oczu. Natomiast opisywane "muszki przed oczami" to objaw osobny, najczęściej związany ze złogami w ciele szklistym, które nie wymagają leczenia. Rzadziej są objawem poważniejszego stanu, dlatego w celu dokładnej diagnozy wskazana byłaby wizyta u okulisty. Pozdrawiam Józef Kałużny